چرا باید برای تابستان کنکور ۱۴۰۲ برنامه ریزی بکنیم؟ کنکور همیشه یکی از مهم‌ترین مسائلی است که می‌تواند در زندگی دانش آموزان تأثیر داشته باشد. به ویژه کنکور سال ۱۴۰۲ با وجود تغییراتی که در نظام آموزشی در سال های اخیر رخ داده است، شامل تغییراتی می‌شود. از جمله آن‌ها می‌توان به تغییر ضریب دروس و حذف دروس عمومی اشاره کرد. ممکن است این نکات ابتدا کمی دلهره آور به نظر برسند؛ اما با داشتن یک برنامه ریزی درست و صحیح، می‌توانید نتایج خوبی از این آزمون بگیرید. پایبند بودن به این برنامه ریزی، می‌تواند نتیجه کنکور شما را به کلی تغییر دهد.

بیشتر بخوانید: چه دروس عمومی در کنکور ۱۴۰۲ حذف می شود؟

البته باید نکات مهمی را در زمینه طراحی یک برنامه منسجم در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین بازخورد را از آن داشته باشید. تابستان موقعیت بسیار مناسبی برای درس خواندن و جلو افتادن در زمینه های مطالعاتی است. اگر بتوانید در این فصل برای کنکور برنامه بریزید تا حد زیادی برای برنامه آخر سال جلو خواهید بود. این فرصت می‌تواند برای شما نجات بخش باشد و نقش مهمی در پیشرفت روند مطالعاتی هر فرد ایفا نماید.

اهمیت برنامه ریزی تابستان برای کنکور ۱۴۰۲

در حقیقت تابستان یک فرصت بسیار مناسب است تا هر فرد بتواند برنامه خود را به بهترین شکل پیش ببرد. در این بازه زمانی شما می‌توانید درصد قابل توجهی از درس های مهم را بخوانید و بخش مهمی از مطالعات را انجام دهید. فراموش نکنید که کنکور یک آزمون رقابتی است و با تلاش مداوم، شانس شما برای به دست آوردن یک رتبه بالا، بیشتر خواهد شد.

در حقیقت ۴۰ درصد سوابق تحصیلی در کنکور سال ۱۴۰۲، تغییر می‌کنند و این مسئله قطعاً تأثیر زیادی در نتایج خواهند داشت؛ یعنی سوابق تحصیلی، در نتیجه رتبه کنکور تأثیر بیشتری می‌گذارند. کنکور آزمونی برای سنجش تمامی دروس می‌باشد که علاوه بر سال پایانی، شامل درس سال های گذشته نیز می‌شود. در نتیجه شما در تابستان این فرصت را خواهید داشت که هم درس های گذشته را مرور نمایید و هم خود را برای مباحث جدید آماده کنید.

برنامه ریزی تابستان کنکور 1402

یکی از مزایای درس خواندن در تابستان برای کنکور، این است که شما زمان بیشتری دارید و در نتیجه می‌توانید ساعت کمتر و پربازده تری را برای درس خواندن انتخاب کنید. زمانی که حجم درس ها بین روزهای بیشتری تقسیم می‌شوند، برنامه شما تا پایان کنکور سبک تر خواهد بود. همان طور که گفته شد، مهم ‌ترین نکته برای استفاده بهینه از این فرصت در این بازه زمانی، داشتن یک برنامه منسجم و هدفمند است. با این حال شما باید نکات مهمی را در این برنامه رعایت کنید تا بتوانید بازخورد خوبی از زمانی که می‌گذارید، بگیرید. در ادامه به برخی از این نکات مهم اشاره خواهیم کرد .

بیشتر بخوانید: تغییرات کنکور ۱۴۰۲ چیست؟

در ابتدا باید توجه داشته باشید که این برنامه ریزی به صورت عاقلانه ای تنظیم شود و حجم درسی که انتخاب می‌کنید، با توجه به یادگیری و سختی و آسانی آن ها انجام می‌گیرد . سختگیری و طرح برنامه های سنگین، می‌تواند شما را خسته کند و در بسیاری از مواقع به دلیل نرسیدن به حجم تعیین شده، اعتماد به نفس خود را از دست می دهید. پس سعی کنید حجم مطالعات را به گونه ای در نظر بگیرید که کیفیت مطلوبی داشته باشند.

همان‌طور که گفته شد، حجم درس خوانده شده اهمیت کمتری نسبت به یادگیری دارد. در حقیقت بهتر است درسی را به دقت یاد بگیرید و به کیفیت آموزش توجه داشته باشید. شما باید درس را یاد بگیرید و این موضوع اهمیت زیادی دارد. فراموش نکنید که ممکن است برخی از دروس زمان بیشتری برای یادگیری نیاز داشته باشند. در نتیجه سعی کنید کیفیت را بر کمیت ترجیح دهید.

پانوشت: برنامه ریزی برای کنکور ۱۴۰۲, برنامه ریزی کنکور, برنامه ریزی تابستان کنکور, کنکور ۱۴۰۲

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *