کنکور یکی از مهمترین تصمیمات و مراحل زندگی هر فرد می باشد که می تواند آینده او را تحت تاثیر قراردهد. در نتیجه افراد از سال‌ها قبل، برای این آزمون آماده می‌شوند و با شرکت در کلاس های فوق برنامه و همچنین خواندن کتاب های مختلف، سعی دارند بهترین رتبه را از آن خود کنند. بسیاری از دانش آموزان، تمامی تمرکز خود را روی این هدف می گذارند تا بتوانند به نتیجه مطلوبی دست پیدا نمایند. در نتیجه هر فرد سعی دارد با داشتن بهترین منابع و صرف وقت و هزینه، شانس خود را برای قبولی در رتبه های بالاتر بیشتر کند. یکی از مهمترین نکاتی که می تواند در این زمینه به شما کمک کند، برنامه ریزی درست می باشد. در واقع اگر شما بتوانید یک زمان‌بندی و برنامه استاندارد داشته باشید، می توانید با زحمت کمتر و بازدهی بالاتر، موفق می شوید رتبه های بسیار خوبی را در رشته ای که دارید، کسب نمایید. در این مقاله قصد داریم تمامی راه هایی که برای بهترین برنامه ریزی در کنکور کاربرد دارند را به شما معرفی کنیم. بنابراین اگر شما هم مدام از خودتان میپرسید، چگونه برای کنکور ۱۴۰۲ برنامه دقیق بریزیم؟ در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا به این سوال پاسخ دهیم.

بیشتر بخوانید: بهترین مکان ها برای مطالعه کنکوری ها در تهران

نکات مهم برنامه ریزی کنکور

بسیاری از افراد علی رغم صرف تلاش‌های بسیار و هزینه های سنگین، به نتیجه دلخواه خود نمی رسند و نمی توانند آن طور که می خواهند و برای آن تلاش کرده‌اند، از کنکور نتیجه مطلوب بگیرند. در نتیجه ممکن است به فکر اشکال یابی سیستم درس خواندن خود بیفتند. در حقیقت برنامه‌ریزی چاره تمامی مشکلات می باشد. اگر بتوانید با یک برنامه دقیق و درست زمان و مطالعات خود را مدیریت کنید؛ قطعاً نتیجه بسیار بهتری خواهید گرفت. در ادامه به توضیح برخی از تصورات غلط و راه حل آن ها می پردازیم. اگر می خواهید بدانید چگونه برای کنکور ۱۴۰۲ برنامه دقیق بریزیم، با ما همراه باشید.

کنکور 1402

یکی از مشکلات رایج ،این است که افراد فکر می کنند وقت زیادی به کنکور باقی مانده است. در نتیجه کند عمل کرده و کمتر درس می خوانند. این در حالی است که شما باید علاوه بر مطالعه، برای تست زنی و جمع بندی و همچنین یادگیری ترفند های تست زدن هم وقت بگذارید و عملاً تنبلی در ماه های ابتدایی مانده به آزمون، می تواند نتیجه بدی در فرصت های آخر کنکور داشته باشد. در واقع شما باید طبق برنامه ریزی عمل کنید و از همان ابتدا تمامی بخش های مشخص شده را با دقت بخوانید و به این برنامه ریزی پایبند باشید. اگر می خواهید بهترین نتیجه را بگیرید، باید روی ضعف هایتان کار کنید و از کلاس ها و کتاب های جایگزین استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید: انتخاب رشته ریاضی ۱۴۰۱ به همراه ۱۰ نکته اصلی

یکی از اشتباهات رایج، این است که افراد برنامه ریزی های بسیار سنگین و دور از ذهنی انجام می دهند و به همین خاطر، نمی توانند در موعد مقرر به این برنامه برسند. در نتیجه نا امیدی می‌شوند و نمی‌توانند تمرکز خود را روی یادگیری بگذارند. سعی کنید با توجه به استاندارد های شخصی خودتان، یک زمانبندی عاقلانه و مناسب را در نظر بگیرید. فراموش نکنید که کیفیت یادگیری مهمتر از کمیت و تعداد صفحات یا کتاب‌هایی است که می خوانید. سعی کنید دید واقع گرایانه ای داشته باشید و این مسئله را مدیریت کنید.

جمع بندی

تنها خواندن و مطالعه نمی تواند کار شما را پیش ببرد. شما باید روش های تست زنی و ترفندهای این کار را هم همزمان با درس خواندن آموزش ببینید، تا بتوانید در فضای کنکور بازدهی خوبی داشته باشید. شرکت در آزمون های تستی به صورت ماهانه و هفتگی می تواند شما را برای حضور در جلسه کنکور آماده کند.

پانوشت: کنکور ۱۴۰۲ , برنامه ریزی برای کنکور ۱۴۰۲ ,تعداد ساعات مطالعه برای کنکور

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *