داوطلبین کنکور برای شرکت در کنکور، احتیاج به کمک های مختلفی دارند که این کمک ها شامل کلاس های آموزشی، مشاوره تحصیلی کنکور ، استفاده از کتاب های آموزشی و نکته و تست و … می شود. مشاوره تحصیلی یکی از مهمترین موارد است، چرا که این مشاورین می توانند کمک های بسیار زیادی به داوطلبان نمایند. اگر شما هم قصد شرکت در کنکور را دارید، در ادامه همراه ما باشید.

مشاوره تحصیلی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

مشاوره تحصیلی به افرادی گفته می شود که دارای تسلط بسیار زیادی بر مباحث و درس ها هستند. همچنین قدرت برنامه ریزی بالایی دارند و می توانند دانش آموزان را در مقاطع مختلف راهنمایی نمایند. برنامه ریزی درسی کنکور، پیگیری دروس و امتحانات، راهنمایی تحصیلی، دادن انگیزه و … از جمله وضایف یک مشاوره تحصیلی خوب است.

بیشتر بخوانید: کلاس خصوصی برای چه کسانی مناسب است؟

نکات مهم برای استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی

امروزه پیدا کردن یک مشاوره تحصیلی کنکور کار نسبتا دشواری است. پس از پیدا کردن مشاور، مهم ترین موضوع این است که از خدمات مشاورمان به خوبی استفاده نماییم. در ادامه قصد داریم نکات مهمی را که به شما کمک می کند بیشترین بازدهی را از جلسات مشاوره داشته باشید، بررسی کنیم.

مشورت صحیح و صادقانه با مشاور

شما برای اینکه بالا ترین بازدهی را داشته باشید، باید با مشاور خود صادق باشید تا بتواند توانایی های شما را ارزیابی نماید و برنامه ریزی شما را بر این اساس انجام دهد.

مشاور ابتدا هدف هایی را برای شما مشخص می کند و سپس برنامه ای برای رسیدن به این اهداف ترتیب می دهد و شما را در اینمسیر یاری می نماید.

ارتباط مداوم با مشاوره تحصیلی

ارتباط مداور و پی در پی با مشاور تاثیر بسیار زیادی بر روند تحصیل شما دارد. به خاطر داشته باشید، در هر زمانی که به مشکلی برخورد کردید یا از برنامه عقب ماندید، از راهنمایی های او استفاده کنید تا بهترین نتیجه را بدست آورید.

ارائه برنامه شخصی

از مشاور خود بخواهید برنامه ای شخصی سازی شده برای شما ترتیب ببیند و این برنامه را با توجه به سبک زندگی شما برنامه ریزی نماید.

مشاوره تحصیلی کنکور

استمرار کار با مشاور تحصیلی

کسانی که از ابتدا با یک مشاور ثابت کار می کنند احتمال موفقیت بیشتری نسبت به سایرین دارند. مشاوری که مدت زمان زیادی با شما کار کرده باشد قطعا شما را بیشتر می شناسد و بهتر می تواند به شما کمک کند. تعویض مشاوره به جز در موازد خاص به ضرر داوطلب است.

چرا به مشاور تحصیلی و مشاور کنکور نیاز داریم؟

یک طرز فکر رایج بین دانش آموزان این است که فکر می کنند احتیاجی به مشاوره تحصیلی ندارند و می توانند خودشان درسشان را بخوانند. ولی این طرز فکر اشتباه است و برای کسب یک رتبه خوب و قبولی در دانشگاه مناسب، داشتن یک مشاوره تحصیلی الزامی است. چرا که شرکت در کنکور احتیاج به مشاوره تخصصی دارد و بدون بهره گیری از این مشاوره ها، احتمال موفق شدن بسیار کم می شود.

پانسیون مطالعاتی زمان با ارائه بهترین مشاوره ها به تمامی دانش آموز کمک می کند تا بهترین رتبه ها را کسب نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق شماره های داخل سایت با ما در ارتباط باشید.

پانوشت: پانسیون مطالعاتی , کلاس کنکور , روانسناس نوجوان , انتخاب رشته کنکور
1 پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *