زیست شناسی یکی از مهم ترین درس های رشته تجربی در دوره متوسطه دوم است. شاید تصور کنید که این درس حفظ کردنی است اما برای موفقیت در آن باید به درک درستی از اعضای بدن و عملکرد آنها برسید. شرکت کردن در کلاس خصوصی زیست به شما کمک می کند که این درس را کاملا یاد بگیرید.

یادگیری ساده در کلاس خصوصی

معلمی با رشته تخصصی زیست انتخاب کنید

گاهی ممکن است برخی معلم ها به تدریس خصوصی رشته غیرتخصصی بپردازند. این امر سبب می شود که حضور در کلاس خصوصی زیست شناسی آن معلم به اندازه کافی برای شما ثمربخش نباشد. حتما توجه کنید که مدرک تحصیلی معلم شما زیست شناسی باشد.

معلم خصوصی موفق را انتخاب کنید

معمولا افرادی که در دوران تحصیل یا کنکور با شیوه صحیح مطالعه آشنایی داشته اند در حال حاضر بیشتر به شما در کسب موفقیت کمک می کنند.

هدف شما از حضور در کلاس زیست شناسی چیست؟

از آنجایی که تکنیک درس خواندن برای آزمون کنکور و امتحانات مدرسه کاملا متفاوت است، باید ابتدا هدف خود را مشخص کرده، سپس معلم خصوصی مناسب را انتخاب کنید.

انتخاب معلم خصوصی را به تعویق نیندازید

به دلیل اینکه در دوران امتحانات دانش آموزان بیشتر به سراغ کلاس خصوصی می روند، در آن دوران وقت معلم خصوصی های برجسته پر است و شما باید از معلم های متوسط برای کلاس خصوصی کمک بگیرید. البته به پرداخت هزینه بیشتری هم نیاز است؛ بنابراین اول یا میانه های سال تحصیلی معلم خصوصی خود را انتخاب کنید.

تدریس خصوصی حضوری را انتخاب کنید

امروزه کلاس های خصوصی به صورت آنلاین و حضوری برگزار می شوند. از آنجایی که بازدهی کلاس های حضوری بیشتر است، این روش تدریس را انتخاب کنید.

معلم های باسابقه برای تدریس بهترند

هنگام پیدا کردن معلم مناسب به سابقه تدریس او توجه کنید. معمولا معلم های باسابقه روش های موثرتری را برای آموزش می شناسند.

هزینه تنها ملاک شما نباشد

اینکه هزینه کلاس خصوصی مناسب باشد یک اتفاق بد نیست اما نباید کیفیت تدریس را فدای هزینه آن کنید. پرداخت هزینه کمتر در کنار عدم دریافت نتیجه موردنظر یعنی شما ضرر کرده اید.


بیشتر بخوانید: کلاس خصوصی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟


با اطمینان معلم خصوصی انتخاب کنید

برخی معلم ها به شما تضمین می دهند که نتیجه موردنظر خود را به دست آورید یا جلسه اول را با تخفیف برگزار می کنند. حضور در کلاس این اساتید را امتحان کنید.

اطلاعات اولیه درباره معلم زیست به دست آورید

اگر معلم موردنظر در تدریس خصوصی باسابقه باشد، فیلم ها و نظرات زیادی درباره او در اینترنت وجود دارد. حتما نظرات و فیلم آنها را نگاه کنید و در صورت رضایت با آنها قرارداد ببینید.

معلم خصوصی نزدیک به منزل خود انتخاب کنید

سعی کنید معلمی را انتخاب کنید که از لحاظ بعد مکانی به شما نزدیک باشد تا به پرداخت هزینه کمتری نیاز داشته باشید.

پانوشت: پانسیون مطالعاتی , کلاس کنکور , بهترین کلاس کنکور , کلاس خصوصی زیست , هزینه کلاس خصوصی , معلم خصوصی زیست

 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *