معمولا هرکاری که با برنامه ریزی انجام شود، نتیجه بهتری از آن به دست می آید. برنامه ریزی و مشاور تحصیلی هم یکی از مهم ترین رکن ها در مفید درس خواندن است. برای اینکه قادر باشید یک شیوه صحیح برای تحصیل و درس خواندن خود برنامه ریزی کنید، بهتر است از مشاور تحصیلی کمک بگیرید. در ادامه شما را با ۱۰ نکته طلایی برای برنامه ریزی و مشاوره تحصیلی آشنا می کنیم.

برنامه ریزی دقیق تحصیلی

مناسب‌ترین نوع مشاوره را انتخاب کنید

راه های مختلفی برای دریافت مشاوره تحصیلی وجود که شامل موارد زیر است؛ شما می توانید مناسب ترین آنها را انتخاب کنید:

  • مشاوره تحصیلی آنلاین
  • مشاوره تحصیلی حضوری
  • مشاوره تحصیلی تلفنی

در اجرای برنامه تحصیلی اراده داشته باشید

حاضر شدن در جلسه‌های مشاوره تحصیلی حضوری و دریافت برنامه ریزی، امری دشوار نیست اما باید سعی کنید دقیقا طبق برنامه پیش بروید و اندکی سستی به خود راه ندهید.

مطابق با توان خود برنامه ریزی کنید

سعی کنید برنامه دریافتی شما از مشاوره تحصیلی آنلاین به گونه ای باشد که توان اجرای آن را داشته باشید. در غیر این صورت پس از گذشت چند روز خسته شده و دیگر ادامه نمی دهید.

برنامه ریزی مناسب با وضعیت تحصیلی شما

اطلاعات دقیق و درستی از وضعیت تحصیلی خود در جلسه مشاوره تحصیلی حضوری بیان کنید تا برنامه ای متناسب با آن دریافت کنید.

استراحت و تفریح را فراموش نکنید

برای اینکه برنامه ریزی شما کامل بوده و درس خواندن شما مفید باشد، مشاور شما باید به‌اندازه کافی برای خواب، تفریح و ورزش زمان در نظر بگیرد.

به اجرای برنامه پایبند باشید

سعی کنید هیچ عاملی مانند وقوع یک حادثه در زندگی یا حضور در ایام امتحان، در اجرای برنامه شما اختلال ایجاد نکند.

نگران تغییر در اهدافتان نباشید

گاهی ممکن است که اهداف شما برای رشته تحصیلی یا دانشگاهی تغییر کند. در این صورت باید موضوع را با مشاور تحصیلی بیان کرده و در صورت نیاز برنامه ریزی را مطابق با اهداف جدید تغییر دهید.

برنامه تحصیلی باید منعطف باشد

گاهی لازم است در برنامه ریزی انجام شده در جلسه مشاوره تحصیلی آنلاین، تغییراتی موقتی ایجاد کنید. برنامه شما باید دارای چنین انعطاف پذیری باشد.

اهداف کوتاه مدت خود را تعیین کنید

در جلسات مشاوره تحصیلی حضوری خود، با مشاور درمورد اهداف کوتاه مدت و بلند مدت خود صحبت کنید. باید تاثیر مستقیم اهداف کوتاه مدت در برنامه تحصیلی شما مشاهده شود.

در صورت نیاز، برنامه خود را عوض کنید

گاهی ممکن است احساس کنید که برنامه تحصیلی با روحیه شما سازگار نیست. در این صورت با راهنمایی مشاور خود، برنامه ریزی بهتری برای مطالعه و تحصیل انجام دهید.

بیشتر بخوانید: کنکور ۱۴۰۲ چگونه برگزار می شود؟

جمع بندی

برای موفقیت باید با عامل های موثر در آن آشنا شوید. حضور در جلسه های مشاوره تحصیلی حضوری یا مشاوره تحصیلی آنلاین می تواند یکی از فاکتورهای مهم در موفق شما باشد. سعی کنید با کمک مشاور برنامه ای متناسب با روحیه خود برای تحصیلی و موفقیت در آزمون های پیش رو نوشته و حتما به آن پایبند باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر با پانسیون مطالعاتی زمان تماس حاصل فرمایید.

پانوشت: مشاوره تحصیلی , برنامه ریزی کنکور , کنکور ۱۴۰۲ , کلاس کنکور , هزینه کلاس کنکور , بهترین مشاوره تحصیلی در تهران

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *