پانسیون مطالعاتی به مکانی گفته می‌ شود که به‌ طور ویژه، برای مطالعه تدارک دیده شد و یکی از اختصاصی‌ ترین مکان‌ ها برای مطالعه کتب و دروس است. در حال‌ حاضر بسیاری از دانش‌آموزان کنکوری از این سالن‌ های مطالعه استفاده می‌کنند تا با تمرکز بیشتر، بتوانند روند پیشرفت خود را در دروس مختلف، پیگیری نمایند.

ویژگی‌ ها و اجزای پانسیون مطالعاتی

یکی از دلایل استفاده‌ زیاد دانش‌ آموزان از پانسیون‌ های مطالعاتی، ویژگی‌ های خاص این مکان‌ ها و اجزای تشکیل‌ دهنده آن‌ ها است. وجود این ویژگی‌ ها و اجزاء در ایجاد تمرکز به دانش‌ آموزان در هنگام مطالعه دروس، کمک می‌ کند.

وجود سالن مطالعه

یکی از بخش‌ های پانسیون­ های مطالعاتی، سالن مطالعه است. این فضا برای درس‌ خواندن طراحی‌ شده و باید سکوت زیادی در آن حاکم باشد. این سالن‌ ها نیز مانند دیگر سالن‌ های مطالعه، به میز و صندلی و… به میزان کافی تجهیز شده و از نور طبیعی و چشم‌انداز مناسبی هم برخوردارند.

وجود مکان‌ هایی برای مطالعات گروهی دانش‌آموزان

یکی دیگر از بخش‌ های بسیار مهم در پانسیون های مطالعاتی، مکان‌ هایی است که برای مطالعات گروهی دانش‌آموزان در نظر گرفته شده‌اند. بسیاری از دانش‌آموزان درس‌ خواندن گروهی با دوستان خود را ترجیح می‌ دهند. بنابراین در طراحی پانسیون‌ ها به این‌ موضوع توجه شده و سعی کرده‌اند بخش‌ هایی را برای مطالعات دو یا سه‌نفره دانش‌آموزان در نظر بگیرند تا دانش‌آموزان بتوانند به رفع اشکالات خود، پرداخته پیشرفت خود را افزایش دهند.


چگونه بهترین کلاس کنکور را در تهران پیدا کنیم؟


وجود سالن غذاخوری

در طراحی پانسیون‌ های مطالعاتی، به موضوع تغذیه دانش‌ آموزان هم توجه شده. بنابراین در این مکان‌ ها مواد غذایی و خوراکی به‌ صورت رایگان و یا با پرداخت هزینه در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌ گیرد. این پانسیون‌ ها به سالن‌ های اختصاصی مجهز شده‌اند تا دانش‌آموزان بتوانند در آن مکان‌ ها، تغذیه خود را صرف کنند. این فضاها در حالت معمول در محیطی جداگانه تعبیه‌ شده و از سالن مطالعه دور هستند.

وجود استراحتگاه

یکی از نیازهای دانش‌آموزان، استراحت است. در طراحی پانسیون‌ ها به این‌ موضوع اندیشیده شده و سعی کرده‌اند مکان‌ هایی مناسب برای استراحت دانش‌آموزان در نظر بگیرند تا کمبود خواب و یا خستگی از میزان تمرکز آن‌ ها کم نکند. دانش‌آموزان می‌توانند پس‌ از مدت‌زمانی استراحت و به دست آوردن قوی و تمرکز اولیه خود، دوباره به سالن مطالعه برگشته مطالعه دروس خود را پیگیری کنند.

چرا باید از پانسیون مطالعاتی استفاده کنیم؟

در این پانسیون‌ ها دانش‌آموزان باید برنامه‌ریزی دقیق پیش بروند. در محدوده‌ های زمانی ۲ ساعته به مطالعه پرداخته و سپس حدود ۱۰ دقیقه استراحت کنند. این ویژگی باعث می‌ شود تا نظم در مطالعه رعایت شده رفت‌ و آمدهای غیرضروری ایجاد نشود.

از طرفی، تعداد ساعات مطالعه و کیفیت آن به والدین اطلاع داده می‌شود. در برخی از این پانسیون‌ ها نیز مشاوری حضور دارد که می‌تواند به دانش‌آموزان، مشاوره‌ های لازم را ارائه کند. بنابراین پانسیون مطالعاتی در موفقیت و پیشرفت دانش‌ آموزان اثرات قابل‌ توجهی ایجاد می‌ کند.

چرا پانسیون مطالعاتی زمان؟

در موسسه زمان، همه روزه به مشکلات و سوالات درسی دانش آموزان رسیدگی می شود. همچنین خدماتی از جمله مشاوره روانشناسی، مشاوره کنکور، کلاس نکته و تست، سالن مطالعه vip و … ارائه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت یک جلسه مشاوره رایگان ار طریق شماره های داخل سایت با ما در ارتباط باشید.
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *