یکی از مهمترین دغدغه های دانش آموزان این روز ها این است که مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی برای کنکور سراسری ۱۴۰۲ را از چه زمانی شروع کنند؟ مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی کنکور دو اصل مهم هستند که در موفقیت داوطلبین نقش بسیار بسزایی دارند. اگر شما هم تصمیم دارید در کنکور سراسری ۱۴۰۲ شرکت نمایید، در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

برنامه ریزی کنکور ۱۴۰۲

همانطور که گفتیم، برنامه ریزی صحصیح و اصولی، تاثیر بسیار زیادی در سرنوشت دانش آموزان دارد. برای رسیدن به نتیجه مطلوب حتما باید از یک برنامه اصولی پیروی کرد. قبل از هر کاری باید اهداف خود را مشخص نماییم و در مورد راه های رسیدن به آن تصمیم گیری کنیم.

بهترین راه برای برنامه ریزی این است که برای خود اهداف بلند مدت و کوتاه مدت تعیین کنید، رسیدن به هدف های کوچک تر برای دانش آموز انگیزه می شود که برای برداشتن گام های بعدی تلاش کند و به هدف بزرگتر دست پیدا کند. مشاوران کنکور در پانسیون مطالعاتی زمان همواره در تلاش هستند که شما داوطلبان را راهنمایی کنند تا مسیر سرنوشت ساز کنکور را با موفقیت سپری کنید. برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعت بیشتر می توانید با آکادمی زمان در تماس باشید.

تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۲

محسن جلواتی قائم مقام دیده‌بان شفافیت و عدالت در گفت‌وگو با خبرنگار تعلیم و تربیت خبرگزاری فارس با اشاره به تناقص مصوبات درباره کنکور، اظهار کرد: ملاک عمل مصوبه مجلس، میانگین معدل نمرات سه سال آخر دبیرستان بوده و اثر مثبت معدل مدنظر است و مصوبه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی عنوان می‌کند فقط میانگین معدل سال آخر دبیرستان با اثر قطعی ۶۰ درصد ملاک عمل است؛ پس از آنجا که این دو مصوبه با هم در تعارض هستند، وزارت علوم نسبت به این تعارض از معاونت حقوقی رئیس‌جمهور، استعلام کرد.

وی ادامه داد: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به معاون حقوقی رئیس جمهور درباره تعارض بین برخی از مواد قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور مصوب ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ با مفاد مصوبه جلسه شماره ۸۴۳ مورخ ۱۵ تیرماه ۱۴۰۰ شورای عالی انقلاب فرهنگی موضوع سیاست‌ها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی نامه نوشت.

بیشتر بخوانید: انتخاب رشته کنکور سراسری ریاضی ۱۴۰۱

کنکور ۱۴۰۲ چگونه برگزار می شود؟

از مهمترین تغییراتی که در کنکور ۱۴۰۲ ایجاد شده است، نوبت برگزاری آن است. تا کنون کنکور یک بار در سال برگزار می شد، ولی از سال ۱۴۰۲ در دو نوبت برگزار می شود. بر اساس اخبار، کنکور از سال ۱۴۰۲ برای درس های تخصصی ۲ بار در سال برگزار می شود و نتیجه امتحانی که از لحاظ سوابق تحصیلی و اختصاصی کنکور برگزار می شود، تا ۲ سال اعتبار خواهد داشت. این اقدام برای کاهش تنش دانش آموزان و خانواده ها تصویب شده است.

منابع کنکور ۱۴۰۲

برای داشتن یک برنامه درست، قبل از هر چیزی باید با منابع آشنا شویم. بهترین منابع، منابعی هستند که به دانش اموز این امکان را می دهند که همزمان با آموزشت، تست زنی کند. تست زنی تکنیک و مهارت مهمی است که برای شرکت در کنکور ضروری است. خیلی از دانش آموزان، با اینکه تسلط خوبی روی دروس دارند، قدرت تست زنی ضعیفی دارند و باید این ضعف را با تمرین و تکرار برطرف نمایند.

ویژگی مشاورین پانسیون مطالعاتی زمان

  • تسلط کامل بر کلیه سر فصل های کتاب های درسی
  • آگاهی کامل ار مباحث پیش نیاز
  • ارائه برنامه استاندارد به دانش آموز
  • مسلط بودن بر دانش مشاوره و روان شناسی
  • آشنایی با خصوصیات فردی دانش آموزان
  • مسئولیت پذیر
  • تسلط بر مباحث روان شناسی و انگیزشی
  • آگاهی داشتن از نیاز های دانش آموز
  • آگاهی داشتن از قوانین سازمان سنحش

 

پانوشت: تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۲ , بهترین کلاس کنکور , کلاس کنکور در تهران , پانسیون مطالعاتی , سالن مطالعه

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *