کلاس کنکور تجربی از این جهت دارای اهمیت است که این رشته علاقه مندان زیادی دارد و تعدادی زیادی از افراد، هر ساله وارد این رشته می شوند و رقابت بسیار بالایی در این رشته وجود دارد. بنابراین برای موفقیت در این رشته باید بدانید که شانس قبولی در رشته پزشکی چقدر است؟ مهم ترین درس های رشته تجربی کدام اند؟ آیا کلاس کنکور تجربی مفید است؟ و موارد دیگری که در این مقاله قصد داریم به آن ها بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

کنکور تجربی

طبق آماری که سال گذشته منتشر شد، تقریبا نیمی از داوطلبان را رشته تجربی تشکیل می دهد و نیم دیگر را سایر رشته ها. به عبارتی حدود نیم میلیون نفر، در آزمون سراسری رشته تجربی شرکت کرده اند. این عدد برای متقاضیان این رشته بسیار ترسناک به نظر می رسد. همانطور که در آمار ها مشاهده می کنید تقریبا یک سوم داوطلبان رشته تجربی پذیرش دانشگاه ها می شوند و این موضوع سبب شده است که هر ساله تعداد افراد بیشتر شوند و افرادی که امسال پذیرفته نمی شوند دوباره سال بعد برای آزمون ثبت نام کنند.


بیشتر بخوانید: مطالعه در پانسیون مطالعاتی به چه صورت است؟


بهترین کلاس کنکور برای پزشکی

سالن مطالعاتی زمان، یکی از برترین پانسیون های مطالعاتی شمال تهران، با استفاده از بهترین اساتید، ارائه دهنده خدمات کلاس کنکور برای رشته های مختلف است. اگر رتبه های برتر کنکور پزشکی و کنکور ریاضی سال های قبل را بررسی کنیم، مشاهده می کنیم که یکی از اصلی ترین رموز موفقیت، برنامه ریزی منسجم و صحیح است، در واقع بجز هوش و استعداد، تلاش و کوشش و برنامه ریزی از مهم ترین عوامل موفقیت این افراد است.

هم اکنون پانسیون زمان، با ارائه خدماتی همچون مشاوره تحصیلی، مشاوره روان شناسی، رنامه ریزی، کلاس های نکته و تست، تدریس و … شما را در جهت موفقیت در آزمون و ورود کنکور پزشکی و کنکور تجربی و کنکور ریاضی آماده می سازد.

کلاس کنکور

رتبه قبولی پزشکی

یکی از مهمترین سوالاتی که هر ساله در هنگام انتخاب رشته ذهن دانشجویان را به خود مشغول می کند، این است که رتبه پزشکی در کنکور چند باید باشد؟ با چه رتبه ای پزشکی قبول می شوبم؟ این موضوع به چندین عامل بستگی دارد. دانشگاه های آزاد ، دولتی روزانه، پردیس خودگردان، نیمسال اول و یا نیم سال دوم بودن و… هر کدام رتبه مورد نیازشان برای قبولی متفاوت است.

همچنین دانشگاه های مختلف در شهر های مختلف تفاوت دارند. مثلا پزشکی در دانشگاه تهران و پزشکی در دانشگاه زاهدان متفاوت است. نکته بعدی سهمیه ی کنکور است. هر کدام از سهمیه ها در شهر های مختلف، متفاوت هستند و پس از کسر شدن سهمیه خانواده شهدا و ایثارگران، باقی مانده ظرفیت تقریبا به نسبت جمعیت داوطلبین منطقه ۱ و ۲ و ۳ تقسیم می شود.

نکته بعدی جنسیت شماست. چرا که در رشته های مختلف پذیرش زن و مرد برابر است و از آنجایی که تعداد داوطبین خانم رشته پزشکی بیشتر است، ممکن است آخرین نفراتی که احتمالی قبولی دارند، با رتبه یکسان، دانشجوی پسر پذیرش شود. بنابر این رتبه قبولی در پزشکی به موارد مختلفی بستگی دارد و هر ساله دستخوش تغییراتی می شود.


بیشتر بخوانید: ضریب دروس در کنکور تجربی


پانوشت: سالن مطالعه تهران , سالن مطالعه خصوصی دخترانه , سالن مطالعه شمال تهران , پانسیون مطالعه در تهران , کنکور تجربی , مشاوره انتخاب رشته , کلاس کنکور تجربی

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *