در صورتیکه قصد مهاجرت به یک کشور با استاندارد های بالا برای زندگی آیده آل هستید,بدون شک کشور کانادا می تواند مقصد نهایی شما باشد

در این کشور چند فرهنگی فرصت های کاری و تجاری یا تحصیلی در بهترین دانشگاه های دنیا و برخورداری از امکانات رفاهی و اجتماعی باعث انتخاب این کشور برای مهاجرت و اخذ اقامت دائم شده است.

روش های مهاجرت به کانادا

برنامه های مهاجرتی کانادا به گونه ای است که باعث رشد اقتصاد کار آفرینی این کشور شده و باعث ارتقا جایگاه بین المللی می باشد.

برنامه های مهاجرت به کانادا به دو دسته فدرالی و استانی تقسیم می شود که اکثر برنامه ها با توجه به فاکتور های سن, تحصیلات ,سابقه کاری, مدرک زبان و تخصص, نیروهای مورد نیاز خود را پیدا می کنند.در برنامه ها میزان سرمایه فاکتور مهمی در کار آفرینی و سرمایه گذاری می باشد.

مهاجرت از طریق تخصص

یکی از روش های مهاجرت از طریق تخصص می باشد.برای گرفتن اقامت از طریق تخصص متقاضی نیازمند داشتن تحصیلات دانشگاهی , دانش زبان و تجربه کاری است.پروسه مهاجرت از این طریق بسیار کوتاه و اقتصادی (کم هزینه) می باشد و اگر متقاضی موفق به اخذ اقامت کانادا شود از همان ابتدا کارت اقامت(PR) دریافت می کند.

برنامه مهاجرتی خود اشتغالی

روش مهاجرت به صورت خود اشتغالی مختص افرادی است که در زمینه های هنری فرهنگی و ورزشی تجربه و فعالیت داشته اند.

متقاضیان باید تجربه کافی و فعالیت در کشور خود داشته باشند و از نظر سن, تحصیلات و تجربه کاری در این زمینه گزینش صورت می گیرد.

مهاجرت از طریق تحصیل

یکی از روش های آسان و سریع مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل می باشد.

کشور کانادا برای فارغ التحصیلان دانشجویان خود برنامه های متنوع برای اقامت گرفتن دارد به طور مثال فارغ التحصیلان این کشور می توانند بعد از تحصیلات ویزایی کار دریافت کنند و در این کشور مشغول به کار و زندگی شوند و سپس با داشتن تجربه کار در کانادا می توانند اقامت این کشور را دریافت کنند

مهاجرت از طریق برنامه استانی

روش های مهاجرت از طریق برنامه استانی این کشور متفاوت از برنامه های دیگر است.

هر استان برنامه های متنوع خاص و با هماهنگی دولت مرکزی(فدرال) جهت تامین نیرو های مورد نیاز خود از روش های مختلف از جمله اکسپرس انتری تحصیلی یا سرمایه گذاری و کار آفرینی اقدام به پذیرش افراد می کنند.

افرادی که شرایط لازم را دارند امتیازات لازم را کسب می کنند و می توانند اقامت دائم این کشور را دریافت کنند.

برنامه های مهاجرتی سرمایه گذاری و کار آفرینی و خرید بیزینس

یکی از برنامه های مهاجرت سرمایه گذاری و کار آفرینی در کانادا و یا خرید یکی از بیزنس های موجود در کانادا است.

این روش برای اخذ ویزای کاری و در نهایت گرفتن اقامت دائم کانادا مسیر مناسبی می تواند باشد.

و در صورت داشتن سرمایه اولیه به همراه تجربه کافی در زمینه مدیریت در کسب و کار می توان از این طریق برای کل اعضای خانواده اقامت اخذ نمود.در این روش سرمایه های مورد نیاز نسبت به هر استان متفاوت می باشد.

استارتاپ

این روش برنامه مهاجرت فدرالی است که منجر به دریافت اقامت کانادا می شود و برای جذب انسان های توانمند و تقویت فضای کسب و کار کانادا با ایجاد شرکت های دانش بنیان و دارای ایده های نو طراحی شده است.افراد متقاضی با توجه به ایده مورد نظر در مواردی مثل سطح زبان, دانش و سرمایه لازم گزینش می شوند.

ویزای توریستی کانادا

ویزای مولتیپل یا همان ویزای توریستی کانادا یکی از راه های ورود به کشور کانادا است این نوع ویزا در برخی از پرونده های اقامتی موجب کسب امتیاز شده و شانس اخذ اقامت کانادا را افزایش می دهد, در حال حاضر با توجه به مدت اعتبار پاسپورت ایرانیان اخذ این ویزا ۵ ساله می باشد.