تحصیل کارشناسی در فرانسه

برنامه های کارشناسی(لیسانس) در فرانسه را می توان در بسیاری از کالج ها بیآموخت.برای تحصیل در مقطع کارشناسی (لیسانس) فرانسه باید مدرک دیپلم و یا معدل دبیرستان خود را داشته باشید.

اگر مایل به حضور در یک موسسه آموزش عالی در فرانسه هستید باید مقدمات تحصیلی خود را حداقل از ۳ ماه قبل از تاریخ شروع دوره مدارک مورد نیاز را ارائه دهید.برخی از موسسات عالیه ممکن است در طول سال نیز ثبت نام کنند که در واقع شروع ترم از نیمه سپتامبر و پایان آن ماه ژوئن سال بعد می باشد.

اخیرا کشور فرانسه مانند دیگر کشور های اروپایی مقطع کارشناسی را به زبان انگلیسی ارائه می دهد و با این شرایط متقاضیان بین المللی نیاز به گذراندن دوره های زبان فرانسوی ندارند و در واقع آسان تر می توانند در دانشگاه های فرانسه تحصیل کنند.

یکی ازمزیت های تحصیل در کشور فرانسه وجود دوره های آمادگی قبل از دانشگاه می باشد که در واقع این نوع دوره ها باعث می شود تا دانشجویان مقطع کارشناسی قبل از شروع دوره خود یک دوره آموزشی اضافی داشته باشند و با گذراندن این دوره ها تسلط بیشتری بر زبان انگلیسی داشته باشند.

اگر هدف شما تحصیل در کشور فرانسه است باید ثابت کنید که به زبان فرانسوی و انگلیسی مهارت کامل دارید تا در کلاس ها و سخنرانی ها شرکت کنید. برخی از دانشگاه ها به مدرک زبان فرانسوی و برخی به زبان انگلیسی نیازمندند که در واقع این دوره ها شما را برای هر یک از آزمون های زبان دانشگاه آماده می کند.

مدت زمان تحصیل لیسانس در فرانسه ۴ سال می باشد که البته بستگی به برنامه های خود فرد در طول ترم دارد. بسیاری از موسسات دیگر از جمله دانشگاه ها دوره های کوتاه مدت نیز ارائه می دهند که به طور معمول می توانند حداقل ۲ سال کوتاه تر از دوره لیسانس باشند.

این دوره های کوتاه مدت برای دانشجویانی طراحی شده که در زمینه رشته های خاص می خواهند تحصیل کنند و ممکن است در آینده به آن ادامه دهند.